Řbitov zviřátek [2019]

Napsal Amras (») 17. 4. 2019 v kategorii Filmy - zamyšlení a recenze, přečteno: 399×
filmy-zamysleni/pet-sematary-ver4-xlg.jpg

Od předminulého týdne byl můj Twitter plný různých "podcastů", "recenzí" a "so far one of the best horror". Někdy se stane, že tady máme premiéru dřív než v Americe. Tentokrát Churche ale viděli dřív tam. Musím říct, že nejsem příliš velkým zastáncem remaků. Většinou to totiž je tak, že tvůrci nového zpracování vidí jen úspěch a peníze. Pravda, někdy i remake kvalitou překoná předešlý díl, či se mu přinejmenším velmi přiblíží. Jindy je to spíš na škodu.
Řbitov zviřátek považuji za jeden z nejlepších románů Stephena Kinga. A už teď si ho chci co nejdříve znovu přečíst! Rodiče se odvážili jen do půlky, což akorát potvrzuje pěknou dávku děsu. Ohledně nového filmového zpracování jsem již nějaký čas věděl. Zpočátku jsem si říkal, že je to zbytečné, protože původní film z devadesátých let (ač spíše průměrně hodnocený) se mi líbil. Ale byl jsem zvědavý, to ano. A jsem ještě stále teď nadšený! Sympatické herecké obsazení. A úžasně vybraný Church (no dobře, vím, že těch koček ve skutečnosti bylo víc). Bylo super, že byl skoro v každém třetím záběru. A zlá verze kocoura je vskutku děsivá. Jistě byly použité i nějaké CGI triky, ale viděl jsem i část jakoby filmu o filmu, kde byl vidět trénink nemrtvého Churche. Myslím si, že vůbec nevadí, pokud někdo nečetl knižní předlohu. Vše je hezky vysvětleno. U filmů se mi svým způsobem líbí, když hned v úvodu je vidět konec - tedy jen naznačený. Atmosféra pomalu plyne, ale ten pravý děs již začíná dětským průvodem s maskami a - samozřejmě - smrtí milovaného kocoura. Potom se to jen nabaluje. Najde se tu několik lekaček a perfektně natočených scén (například nehoda trucku a smrt Ellie). A vždy, když se objeví Church, je jasné, že to nebude pak moc v pohodě. Nenašel jsem hluchá místa, vše je prostě tak, jak to má být. Jud je velký sympaťák. Vím, že hlavní rozdíl oproti knize je prohození zmrtvýchvstání dětí - ale vůbec mi to nevadilo. Musím ocenit skvěle odvedenou práci maskérů. Ale největší husí kůži jsem měl na konci - myslím na úplném konci se závěrečnými titulky. Bylo to velmi milé překvapení a upřímně jsem nic takového nečekal. Vím, že Ramones je Kingova velmi oblíbená skupina. A ačkoli mám o něco víc rád původní verzi, tento cover Pet Sematary byl i tak povedený. Až na zatím jednu hororovou výjimku to letos vypadá na opravdu povedený rok. Vskutku.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a pět