John Kramer / Jigsaw

Napsal Amras (») 12. 6. 2018 v kategorii Výběr hororových postav, přečteno: 801×
1526811367352.png

John Kramer byl bohatý a úspěšný architekt a stavitel. Jednoho dne potkal Jill Tuckovou, do níž se okamžitě zamiloval. Čekali spolu dítě a chtěli mu dát jméno Gideon, po prvním Johnově domě - Gideon Meatpacking Plant. Jill pracovala na klinice a jednoho dne na ni čekal v autě, až skončí. Najednou John uviděl z kliniky prchat Cecila, problémového pacienta, který stále vyvolával rvačky a hádky. Johnovi to přišlo divné a rychle vběhl za Jill. Ta seděla na zemi a pod ní byla krev. V nemocnici jim řekli, že Jill potratila. Jill řekla, že to způsobil Cecil, který ji dveřmi přimáčknul břicho. Nedlouho po této události šel John do nemocnice na kontrolu. Tam mu doktor Gordon oznámil zdrcující zprávu - má rakovinu, tzv. kolerektální karcinom, a nádor na mozku. Pro Johna život ztratil smysl a pokusil se spáchat sebevraždu. Tu nakonec přežil a pochopil co má dělat. Začal se řídit heslem, které se stalo jeho životním krédem: "Ti, kdo si neváží života, si život nezaslouží."

John Kramer poté v masce prasete uspal a unesl Cecila. Ten po probuzení zjistil, že je připotán k židli, před obličejem měl několik nožů a na rukou měl jakousi břitvu, díky které krvácel. Jedinou možností bylo protáhnout obličej zmíněnými noži. To se mu sice podaří, ale při snaze zabít přihlížejícího Johna se zamotá do mnoha drátů, uvízne v nich a vykrvácí.

John si začal vyhlédávat další lidi, kteří si neváží života. Má pro ně vždy připravenou "hru o přežití", která je plná různých pastí. Brzy se jím začne zabývat policie, ale nikdo neví, kdo za brutálními vraždami stojí. Média začnou Johnovi přezdívat Jigsaw, protože na těle všech obětí je vždycky vyřízlý kus kůže ve tvaru puzzle. Tím jim chtěl Kramer zdůraznit, že jim chybí důležitá část života. Johnova manželka Jill zpočátku o jeho hrách nevěděla, ale i tak k němu přestala cokoliv cítit a rozvedla se s ním. Amanda Young je jediná žena, která přežila Jigsawovi hry a proto se s ní John sejde a po dlouhém rozhovoru se stala jeho pomocnicí a následovnicí. Jeho dalším spojencem se stane detektiv Hoffman. Ten zabil muže jménem Seth, který mu zabil jeho sestru. Hoffman tak poté mohl sabotovat plány policie. John Kramer pokračoval ve svých hrách. Jeho dalším komplicem se stal i doktor Gordon, který mu diagnostikoval rakovinu. Ovšem i ten musel přežít v Jigsawově hře. Poté prováděl při hrách lékařské zákroky.

Johnova nemoc se mezitím posunula do posledního stádia. Proto hry místo něj pořádala Amanda. Jenže její hry nešly vyhrát. Původním smyslem Kramerových her bylo, že u každé pasti byla možnost úniku. John prostě chtěl, aby si díky tomu lidé začali vážit života.

Jigsaw nařídil Amandě, aby unesla doktorku Lynn, jejího manžela Jeffa a dceru. Ti nedávno přišli o syna. Doktorka měla za úkol udržet Johna při životě a Jeff mezitím vyhrát další hru, aby se mohl pomstít všem, kteří můžou za ztrátu jejich syna. Lynn se sice podaří udržet Kramera naživu, ale Amanda ji potom postřelí. Jenže v tu chvíli se v místnosti objeví Jeff a zastřelí Amandu.

John se obrátí k Jeffovi a řekne, že pokud ho zabije, doplatí na to. Jeff ale neodolá a cirkulárkou mu podřízne hrdlo. John Kramer ale stihl před svou smrtí zařídit několik věcí. Doktora Gordona pověřil, aby chránil Jill; Hoffmana, aby dokončil hry, které on nestihl; Jill, aby zabila Hoffmana, až vše dokončí a navíc aby Jeff díky kazetě zjistil, že má jeho dceru a díky tomu, že ho zabil, zemře nejspíš i ona.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a šest