Better Watch Out [2016]

Napsal Amras (») 4. 1. 2019 v kategorii Filmy - zamyšlení a recenze, přečteno: 352×
filmy-zamysleni/v1-btsxmju5mjqxnztqoze3otiwozeymda7mjawmdsyota5.jpg

Tipů na vánočně laděné horory mám tady na blogu již poměrně mnoho, ale většinu jsem osobně ještě neviděl. Proto jsem se rozhodl, že postupně si budu tyto filmy odškrtávat. Na Better Watch Out jsem se již dlouho těšil. Odkládal jsem to. Ale neměl jsem vlastně důvod.
Jedná se totiž o velmi povedený psychologický horor. Začíná poměrně nevinně. Ale přece se mi jen zdálo zvláštní, že rodičům ve filmu přišlo nutné, aby měli hlídání pro svého dvanáctiletého syna. Ale to nijak moc neřeším. Musím se přiznat, že z podobných filmů nemám příliš dobrý pocit. Trochu se mi při sledování vybavil znepokující a originální španělský snímek Kdo by se odvážil zabít dítě? ze 70. let. Totiž, že nepředpokládáte, že i dítě může být psychopat. Když o tom teď přemýšlím, ta základní zápletka filmu Better Watch Out není nijak nová, ale osobně je pro mě zcela nepochopitelná - miluju tě, ale ty mě ne, a proto ti ublížím, abych nebyl jediný, kdo se cítí zlomený. Bohužel i ve skutečnosti se mnohdy stává, že jeden z kamarádů je jakoby boss a druhý za něj dělá takříkajíc tu špinavou práci. Ačkoli se tomu druhému někdy třeba už zdá, že to je blbost a nechce to dělat, "boss" ho vždy přesvědčí, aby pokračoval; že jen jeho nápady a plány jsou ty správné.
Film byl pro mě zajímavý také díky vánoční atmosféře. To, že se odehrává z větší části prakticky jen v domě, není na škodu. I na tak omezeném prostoru dokáže vyvolat tísnivý pocit. Zpočátku to vypadá jen jako nějaká (přiblbá) hra. Jenže záhy (po příchodu Ashleyina přítele) se vše začne zostřovat. Lukeův kamarád je i sám v šoku, kam až může jeho "boss" dojít. Nechce ale odporovat. Však je to jeho nejlepší kámoš...
Záměrně nechci příliš vyzrazovat děj - nechť, ať si každý udělá svůj názor. Mezi žánry přiřazenými k tomuto snímku byla uvedená i komedie. Vážně? Komického mi tam nepřišlo nic. Hlavní herec je dokonale slizký (zde jsem si vzpomněl na jeden z nejlepších hororů minulého roku, Děsivé dědictví). Myslel jsem si, že má štěstí, ale vše měl již předem promyšleno a naplánováno. Filmu, ale nedám plný počet. Jak jsem se zmínil, neměl jsem z toho celou dobu dobrý pocit. Tím to ale svůj účel splnilo, no ne?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a šest