Ouija [2014]

Napsal Amras (») 9. 8. 2018 v kategorii Filmy - zamyšlení a recenze, přečteno: 589×
stazeny-soubor.jpeg

Když jsem byl v roce 2014 v Anglii, na snímek Ouija bylo v televizi hodně ukázek. Říkal jsem si, že to možná bude dobré, i když vím, že mnohdy je trailer lepší než samotný film. Podvědomě jsem si název uložil do paměti s tím, že se na něj možná jednou kouknu. Čas plynul a já jsem na snímek téměř zcela zapomněl. Až nedávno mi psal kamarád, že by na něj rád znal můj názor.

Předně chci říct, že nevěřím na horoskopy, věštění či komunikaci s duchy. Viděl jsem ovšem již několik hororů, kde se mi spiritismus líbil. Možná i proto jsem tento film bral s jistou rezervou. Netvrdím, že každý horor musí přímo děsit. Člověk by ale zároveň při jeho sledování měl mít nepříjemný pocit a snad i mrazení v zádech. Tabulka Ouija se již objevila i v jiných filmech. Ještě před zhlédnutím tohoto snímku jsem si v duchu pokládal otázku, jak scénáristé vymysleli děj na celovečerní film, kde bude mít tato spiritistická tabulka hlavní roli. Začátek filmu mě celkem navnadil, i když je pravda, že jsem se nejdříve nemohl úplně zorientovat v postavách. Ale pak jsem se víc začal soustředit na samotný děj. Nevinná dětská hra, která později probudí něco zlého? Proč ne. Nápad zpočátku velmi dobrý, výsledné zpracování nebylo dobré. Už po první údajné sebevraždě Debbie jsem začal přemýšlet, co by za tím mohlo být. Udělala tedy dívka něco, čím otevřela cestu démonům, kteří se jí zmocnili? Logicky parta přátel brzy přijde na to, že to jednoduše "obyčejná" sebevražda nebyla. Vůbec je nenapadne, aby si s tou tabulkou Ouija nehráli, že by jim poté mohli duchové začít ubližovat. Do té doby je děj celkem zajímavý i když jsem prakticky žádné mrazení v zádech necítil. Jenže poté se začne příběh víc vysvětlovat a měnit a musím konstatovat, že bohužel k horšímu. Scénář začíná silně pokulhávat a já se v hlavě neubránil otázce, kdy už film skončí. Zápletka mě vůbec nezaujala a přišla mi jako by ji scénárista rychle napsal, aby měl klid. Když o snímku teď zpětně přemýšlím, nenapadá mně jediný důvod, proč bych si film měl někdy znovu pustit. Netvrdím, že Ouija je úplně špatný horor, který by měl být navždy pohřben. V celkovém hodnocení mi z toho vyšel takový průměr až lehce podprůměr. Jistě si najde své diváky, kteří vyhledávají "jednodušší" horory. Nejsou tam prakticky žádné lekačky nebo scény, ze kterých byste měli husí kůži. Dobrý film obecně dělá i hudba - zde se mi nic nevybaví. Ze snímku jsem byl v podstatě zklamaný (především co se děje týče), ale je pravda, že jsem viděl i horší. Kdo hledá nenáročný horor tak na jedno zhlédnutí, bude mu to nejspíš stačit. Já už ho víckrát vidět nemusím a ani nechci. Asi jsem holt čekal od snímku víc.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a čtyři