Silent Night [2012]

Napsal Amras (») 2. 2. 2019 v kategorii Filmy - zamyšlení a recenze, přečteno: 409×
filmy-zamysleni/silent-night-final-poster.jpg

Hororů s vraždícím Santou jsem už viděl několik. Jeden z důvodů, proč jsem si právě tento snímek přidal na vánoční seznam, byl Malcolm McDowell. Toho jsem měl v hlavě zafixovaného díky roli Alexe v Mechanickém pomeranči nebo v remaku Halloweenu od Roba Zombieho. Trailer jsem zhlédl v rámci přípravy na čtvrtý díl Hororových Vánoc a zalíbil se mi vzhled Santy. Jenže to k vyhodnocení jako skvělého hororu nestačí. Opět u mě zvítězilo zklamání z celkového filmu.
Zápletka nebyla úplně originální, ale to by nebyl takový problém. Jenže po pár minutách mi to začalo připomínat, jako kdyby to byla jen jedna epizoda z některé kriminálek CSI. Charaktery byly takové nevýrazné. Hlavní postava (pokud nepočítám samotného Santu) policistky Aubrey Bradimore se snaží dokázat, že má na víc než jen udělování pokut za špatné parkování. Velmi se hodí, že se ve městě objevil vrah, který používá kostým nevinného Santy. Navíc je pro něj super, že se zrovna ve městečku koná každoroční přehlídka Santa Clausů. Začnou se objevovat první vraždy. Ty se mi na snímku líbily nejvíce - obzvlášť scéna s řezačkou stromů. Ale celkově jsem byl v průběhu stále zmatenější. Prostě scénář byl takový zvláštní a vůbec mi to nepřipadalo na celovečerní film. Maska zabijáckého Santy se opravdu povedla. A to, že řekne na konci jen jednu větu, vůbec není na škodu. Film Silent Night na mě působil, že si hraje na víc než je. Znovu musím zopakovat, že jsem v tom viděl pouze o něco delší díl seriálu. Atmosféra byla taková nijaká. Mám rád pomalou atmoféru, která se postupně stupňuje. Nebo také řežbu hned od začátku do konce. V tomto případě se nejednalo ani o jedno. Vím, že vůbec není pravidlem, že když je dobrý trailer, bude takový i celý film. Ukázka mě ale poměrně dost zaujala a těšil jsem se na skvělý santovský masakr. Bohužel jsem byl velmi zklamaný. Vraždy jsou sice povedené, ale musím hodnotit celkový pocit z hororu. Nepůsobí to příliš děsivě ani nepříjemně. Takže nemůžu s klidným svědomím tento film doporučil. Čekal jsem lepší, bohužel dostal jsem, co jsem dostal. Nic víc. Jedno zhlédnutí stačilo.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a deset