S. K. - Knihy

Napsal Amras (») 7. 6. 2018 v kategorii Stephen King, přečteno: 782×

Romány

Sbírky povídek

Richard Bachman

Romány

Carrie (1974)

Carrie (1974)

Jedná se první vydaný román Stephena Kinga. Hlavní hrdinka, Carrie White, utlačována spolužáky na střední a její nábožensky fanatickou matku. To se změní ve chvíli, když v sobě objeví telekinetické schopnosti... Román se dočkal několika filmových i televizních zpracování.

Nahoru

'Salem's Lot (1975)

'Salem's Lot [Prokletí Salemu] (1975)

Spisovatel Ben Mears se po letech vrací do svého rodného města Jerusalem´s Lot. Vzpomíná na svůj hrůzný dětský zážitek, kdy v rámci zkoušky odvahy vstoupil do domu, jejichž majitelé spáchali sebevraždu. Nyní chce ve městě napsat svou další knihu. To ještě netuší, že ve městě jsou i upíři…

Nahoru

The Shining (1977)

The Shining [Osvícení] (1977)

Bývalý učitel Jack Torrance získá práci v horském coloradském hotelu Overlook jako zimní správce. Tam se odstěhuje i s rodinou – manželkou Wendy a pětiletým synem Dannym. Jack doufá, že se mu v tomto od civilizace odloučeném prostředí podaří zvítězit nad alkoholem a nekontrolovaným vztekem. Chce dopsat divadelní hru, jenže hotel Overlook ukrývá děsivá tajemství.

Nahoru

The Stand (1978)

The Stand [Svědectví] (1978)

Ústředním motivem postapokalyptického románu je ve vojenské laboratoři vyvinutá superchřipka, známá jako virus „Captain Tripps“. Ta téměř vyhladí celé lidstvo. Nastává chaos a lidé se takřka rozdělí na dvě skupiny. Jedna chce jít s matkou Abigail, která se jim zjevila ve snech, zatímco druhá se kloní k temnému muži jménem Randall Flagg. Obě frakce se připravují na konfrontaci mezi silami dobra a zla.

Nahoru

The Dead Zone (1979)

The Dead zone [Mrtvá zóna] (1979)

Bývalý učitel Johnny Smith po autonehodě stráví pět let v kómatu. Jeho žena se mezitím pravdala za jiného muže. Zjišťuje, že získla schopnost jasnovidectví. Stačí, když se někoho dotkne a zná jeho budoucnost i minulost. Co když ale jednou potká politika, který by mohl být hrozbou pro americký Senát?

Nahoru

Firestarter (1980)

Firestarter [Žhářka] (1980)

Andy McGee se seznámil se svou budoucí manželkou při vědeckém pokusu aplikování drogy P6 v tajné vládní organizaci zvané Dílna. Díky tomu získají zvláštní schopnosti. Po narození dcery Charlie i ona je jiná – dokáže zapalovat pomocí myšlenky (pyrokineze). Agenti Dílny ji nyní chtějí získat, aby její schopnost mohli použít jako zbraň.

Nahoru

Cujo (1981)

Cujo (1981)

Bernardýn Cujo se nakazí zvláštní vzteklinou, když ho při toulkách kousne do čumáku infikovaný netopýr. Z hodného a přítulného psa se stává krvežíznivá bestie, která se ničeho nezdráhá…

Nahoru

The Gunslinger (1982)

The Gunslinger [Pistolník] (1982)

První kniha ze série Temná věž. Představuje zde ústřední postavu, pistolníka Rolanda. Ten stále jde po tajemném muži v černém, který zná cestu k temné věži. Tam se protínají všechny světy. Bude úspěšný?

Nahoru

Pet Sematary (1983)

Pet Sematary [Řbitov zviřátek] (1983)

Do městečka Ludlow se přestěhuje lékař Louis Creed s rodinou včetně kocoura Winstona Churchilla. Spřátelí se se sousedem odnaproti Judem. Ten je jednoho dne zavede do lesa na Řbitov zvířátek – místo, kam děti pohřívají své domácí mazlíčky. Louis ale netuší, že leží na místě bývalého indiánského pohřebiště.

Nahoru

Christine (1983)

Christine (1983)

Dennis a Arnie jsou obyčejní teenageři, dokud neobjeví červený Plymouth Fury ročník 1958. Do toho se Arnie okamžitě zamiluje a chce ho mít. Jenže Christine není jen obyčejné auto. Začne Arnieho měnit a zabije každého, kde mladíkovi ublížil…

Nahoru

'The Talisman (1984)

The Talisman [Talisman] (1984)

Dvanáctiletý Jack Sawyer se vydává na epické dobrodružství. Aby zachránil svou umírající matku, musí najít jeden talisman. Najde ho v záhadných Teritoriích?

Nahoru

Cycle of the Werewolf (1985)

Cycle of the Werewolf (1985)

Mezi Tarker's Mills se prochází vlkodlak. Ví o něm pouze mladý Marty coslaw, který je připoután na invalidní vozík. Podaří se mu k pomoci přemluvit strýce, který je černou ovcí rodiny?

Nahoru

IT (1986)

IT [TO] (1986)

Před 28 lety si sedm dětí dalo slib, že pokud by se To vrátilo, přijedou do města Derry, kde vyrůstali. Každý už vyrostl, žije si svůj život, ale po kontaktování Mikem Hanlonem, který jako jediný z města neodešel, si vzpomenou na svůj slib…a hrůzy, které prožili. Mají odvahu znovu se utkat s klaunem Pennywisem?

Nahoru

The Eyes of the Dragon (1987)

The Eyes of the Dragon [Dračí oči] (1987)

V království Delain je zavražděn král Roland a z vraždy je nařčen jeho syn a dědic Peter. Peter a jeho nejbližší musí bojovat proti zlému čaroději Flaggovi. Je uvězněn ve věži a Peter si uvědomí, že uníkový plán a zastavení čaroděje mu možná zabere celé roky… Jedná se dopnění světa cyklu Temná věž.

Nahoru

The Drawing of the Three (1987)

The Drawing of the Three [Tři vyvolení] (1987)

Druhý díl série Temná věž. K zachránění Temné věže si Roland vybere v New Yorku dva společníky – muže, který býval závislý na drogách a ženu, trpící schizofrenií.

Nahoru

Misery (1987)

Misery (1987)

Spisovatel Paul Sheldon je autorem sérií románů s hrdinkou Misery v hlavní roli. Jednoho dne měl ale autonehodu. Po probuzení zjistí, že je v domě Annie Wilkesové. Annie je bývalá sestřička ale především Sheldonova oddaná fanynka číslo jedna. Nelíbí se jí ale, že Paul v poslední knize Misery zabije. Donutí ti ho i přes mučení pokračovat v další knize…

Nahoru

The Tommyknockers (1987)

The Tommyknockers [Tommyknockeři] (1987)

Spisovatelka Bobbi Andersonová jednoho dne najde v lese kus kovu. Ze zvědavosti začne kopat a spolu s kamarádem Jimem objeví vysmírnou loď. Tommyknockeři potřebují k pohonu lidské oběti. Proto fyzicky i psychicky mění Bobbi a ostatní obyvatele Havenu.

Nahoru

The Dark Half (1989)

The Dark half [Temná půle] (1989)

Spisovatel Tad Beaumont z městečka Castle Rock so rozhodne psát pod pseudonymem George Stark, aby překonal svůj problém. Starkovy knihy mají velký úspěch. Jednoho dne se ale Beaumont rozhodne Starka „pohřbít“. To však netuší, že jeho alter ego ožije a chce se pomstít.

Nahoru

Needful Things (1991)

Needful Things [Nezbytné věci] (1991)

Do městečka Castle Rock přijíždí obchodník Leland Gaunt a otvírá zde malý obchod se zvláštním názvem „Nezbytné věci“. Je to tak trochu vetešnictví a každý zde najde něco, po čem velmi touží. Cena je za to velmi nízká, ale podmínkou je, aby pak daný člověk provedl „drobný žertík“ jinému obyvateli z města. Po čase každý v Castle Rocku „bojuje“ proti jinému a začnou se vyřizovat účty. Šerif Alan Pangborn má za to, že za vším stojí právě obchodník Gaunt.

Nahoru

The Waste Lands (1991)

The Waste Lands [Pustiny] (1991)

Třetí část epické ságy Temná věž. Děj se odehrává několik měsíců po předchozím dílu. K Rolandově skupině ka-tet se přidávají další dva členové. Co je čeká ve městě Lud?

Nahoru

Gerald's Game (1992)

Gerald's Game [Geraldova hra] (1992)

Gerald a Jessie jsou manželé, kteří čas od času provozují erotické hrátky. Při jednom takovém milování, na chatě u osamělého jezera, Gerald Jessie spoutá k posteli, i když se to jeho ženě moc nelíbí. V inklinovaný okamžik ale Gerald dostane infarkt a umírá. Jessie, stále připoutaná k posteli, marně volá o pomoc, ale široko daleko nikdo není. Začnou se jí připomínat bolestné vzpomínky na dětství a musí tak bojovat se svými démony.

Nahoru

Dolores Claiborne (1993)

Dolores Claiborne [Dolores Claiborneová] (1993)

Dolores Clainborneová pracuje jako hospodyně u bohaté Very Donovanové. Časem si obě ženy k sobě najdou cestu. Jednoho dne ale Vera umírá a odkáže veškerý svůj majetek právě Dolores. Obyvatelé malého ostrova Little Tall mají za to, že Veru zabila právě Dolores. Při policejním výslechu ale vyjde najevo i temná minulost Dolores Clainborneové.

Nahoru

Insomnia (1994)

Insomnia [Nespavost] (1994)

Po smrti své ženy začne Ralph Roberts mít poruchy spánku. Navíc začíná kolem přátel vidět jakési barevné aury a zvláštní holohlavé postavy. Pochopí, že tito „doktůrci“ se objevují v momentech smrti. Má za to, že se nejedná o žádné halucinace. Na co přijdou Ralph a jeho přítelkyně, vdova, Lois Chase?

Nahoru

Rose Madder (1995)

Rose Madder (1995)

Rose je provdána za sadistického policistu Normana, který ji brutálně mlátí. Při jednom takovém záchvatu násilí Rose přijde o své jediné dítě. Mladá žena tedy od násilného manžela uteče. Norman se ale jen tak nezvdává a rozhodne se ji vystopovat.

Nahoru

Desperation (1996)

Desperation [Beznaděj] (1996)

Mezistátní silnice číslo 50 vede i do malého hornického města s názvem Beznaděj v Nevadě. Důležitou roli zde hraje povrchový důl Čínská jáma. Horníci při kopu náhodou narazí na vstup do jiné dimenze a probudí tak hroznou bytost známou jako Tak…Další z Kingových románů, kde hlavní roli hraje boj dobra proti zlu.

Nahoru

The Green Mile (1996)

The Green Mile [Zelená míle] (1996)

Příběh vypráví starý muž Paul Edgecomb, který nyní žije v pečovatelském domě. V roce 1932 byl dozorcem ve věznici Cold Mountain v Lousianě, kam byli převáženi odsouzenci na smrt. Mezi nimi je i mohutný obr John Coffey, který je odsouzený za vraždu dvou malých holčiček. Paul nemůže uvěřit, že to udělal člověk, který se bojí spát potmě. Je skutečně nevinný?

Nahoru

Wizard and Glass (1997)

Wizard and Glass [Čaroděj a sklo] (1997)

Čtvrtá část Temné věže. Roland společníkům vypráví, jak tragicky přišel o svou první lásku a dítě. Skupina dojde k jakémusi křišťálovému paláci, kde se tváří v tvář setkávájí s tajemným Randallem Flaggem a Blainem. Nic v této zemi ale není takové, jak se na první pohled zdá…

Nahoru

Bag of Bones (1998)

Bag of Bones [Pytel kostí] (1998)

Spisovatel Mike Noonan tragicky přijde o svou ženu. Odjíždí do západní části státu Main do domu u jezera, kde ale stále trpí spisovatelským blokem. Poznává se s mladou vdovou Mattie, jejíž bohatý tchán jí chce vzít dceru. Mike ale náhle postupně zjiště věci, které o své zemřelé ženě ani nevěděl...

Nahoru

The Girl Who Loved Tom Gordon (1999)

The Girl Who Loved Tom Gordon [Holčička, která měla ráda Toma Gordona] (1999)

Devítiletá dívka Trisha se během výletu s matkou a bratrem ztratí v lese Na sobě má dres se jménem jejího oblíbeného baseballového nadhazovače Toma Gordona. U sebe má i batoh s jídlem a pitím a dalšími věcmi. Začnou se jí zjevovat halucinace. Stále se snaží nemyslet na to, že když se lidé v lese ztratí, může se jim někdy něco stát…

Nahoru

Dreamcatcher (2001)

Dreamcatcher [Pavučina snů] (2001)

Čtyři dlouholetí přátelé v dětství pomohli pátému, který se jim na oplátku odvděčil tím, že je obdaří neobvyklými schopnostmi. Po 25 letech se přátelé setkávájí u každoroční lovecké sezóny. Do jejich chaty jednoho dne zabloudí jakýsi dezorientovaný cizinec, který jim říká cosi o podivných světlech na obloze. Ukáže se, že nelhal…

Nahoru

Black House (2001)

Black House [Černý dům] (2001)

Jedná se o volné pokračování románu Talisman. Jack Sawyer, kterýse tehdy jako dvanáctiletý vydal hledat talisman, aby zachránil matku, je nyní detektiv v důchodu. K odpočinku si vybere malé městečko ve Wisconsinu. Ale série vražd dětí ho vyvede z klidu a donutí ho si opět připomenout, co tehdy jako kluk prožil.

Nahoru

From A Buick 8 (2002)

From A Buick 8 [Z Buicku 8] (2002)

Pennsilvánští policisté mají už několik let na stanici starý Buick Roadmaster, jehož majitel zmizel u čerpací stanice. Občas auto otevírá dveře do jiné dimenze. Ned Wilcox, syn jenhoho zemřelého policisty, je vozem přitahován a achce vědět, co za ním vězí.

Nahoru

Wolves of the Calla (2003)

Wolves of the Calla [Vlci z Cally] (2003)

Již pátý díl série Temná věž. Roland a jeho přátelé se dostanou do městečka Calla Bryn Sturgis, což je poklidná údolní komunita farmářů a rančerů na hranicích Středosvěta. Ani en měsíc na to město napadnou tzv. Vlci Hřmění. Jak tentokrát dopadne Roland a jeho ka-tet?

Nahoru

Song of Susannah (2004)

Song of Susannah [Zpěv Susannah] (2004)

Šestý příběh ze světa Temné věže. Susannah je nyní těhotná. Ta se dělí o své tělo nejen s Dettou a Odettou, ale i s démonickou matkou Miou. Dokáže ji zbytek skupiny zachránit a opět zamířit k tajemné Temné věži?

Nahoru

The Dark Tower (2004)

The Dark Tower [Temná věž] (2004)

Poslední díl ze série Temná věž. Ačkoli zachránili Susannah, stále před sebou mají nepřátele, se kterými musí bojovat. Vyhraje dobro nad zlem?

Nahoru

The Colorado Kid (2005)

The Colorado Kid [Colorado Kid] (2005)

Mladá novinářka přijíždí na stáž na malý ostrov. Zaučují ji dva místní novináři Vince Teague a Dave Bowie. Podaří se jim vyřešit záhadu mrtvého muže?

Nahoru

Cell (2006)

Cell [Puls] (2006)

Vypadalo to na obyčejný den v Bostonu. Jenže pak se začne pomocí mobilních telefonů šířit jev zvaný Puls. Všichni, kdo v tu dobu mobil používali, se stanou agresivními zombie. Je možné nějak zvrátit takřka konec světa?

Nahoru

Lisey's Story (2006)

Lisey's Story [Lisey a její příběh] (2006)

Lisey je vdova bývalého velmi známého spisovatele Scotta Landona. Po dvou letech od jeho smrti se rozhodne postupně likvidovat věci z jeho pracovny. Lidé chtějí koupit rozepsané a nepublikované knihy, to ale Lisey odmítá. Co když ji ale kontaktuje šílenec a násilník Dooley?

Nahoru

Duma Key (2008)

Duma Key [Ostrov Duma Key] (2008)

Edgar Freemantle při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Poslechne radu svého terapeuta a odstěhuje se z Minnesoty na malý ostrov Duma Key. Později zjistí, že dříve trochu maloval a je v tom stále dobrý. Jenže jeho obrazy možná skrývají i něco víc…

Nahoru

Under the Dome (2009)

Under the Dome [Pod kupolí] (2009)

Malé městečko Chester’s Mill v Maine je jednoho dne odříznuto od okolního světa meprokniknutelnou bariérou. Nikdo neví, odkud se vzala a proč, ale lidé si začnou myslet, že má v tom prsty vlády. Pokusy o zničení kupole jsou marné a zásoby jídla a enegetické zdroje se pomalu ale jistě tenčí.

Nahoru

11/22/63 (2011)

11/22/63 [Dallas 63] (2011)

Jake Epping je učitel angličtiny na střední škole. Jeho přítel Al, který je majitelem bistra, mu ukáže portál, díky kterému se může vrátit do roku 1958. Al Jakea přemluví, aby zabránil atentátu na prezidenta J. F. Kennedyho. Nebude to ale tak lehké…

Nahoru

The Wind Through the Keyhole (2012)

The Wind Through the Keyhole [Závan klíčovou dírkou] (2012)

Doplňující příběh ze světa Temné věže. Prudká bouře donutí společníky setrvat nějakou dobu v úkrytu. Roland ostatním vypráví o svém dětství a osudu…

Nahoru

Doctor Sleep (2013)

Doctor Sleep [Doktor Spánek] (2013)

Jedná se o volné pokračování Kingova dřívějšího románu Osvícení. Malý Danny Torrance mezitím dospěl a po otcově vzoru začne pít. To nakonec zažene při práci v domě důchodců v poklidném městečku. Umírajícím pomocí zvláštními duševními schopnosti poskytuje útěchu. K tomu mu pomáhá i kočka, která dokáže předvídat budoucnost…

Nahoru

Joyland (2013)

Joyland [Lunapark] (2013)

Devin Jones se po rozchodu rozhodne přes léto pracovat u kolotočů. Potkává nové přátele, od kterých se dozvídá děsivou pravdu o Strašidelném zámku…

Nahoru

Mr. Mercedes (2014)

Mr. Mercedes [Pan Mercedes] (2014)

Během burze práce neznámý řidič v ukradeném mercedesu. Vysloužilý policista od stejného vraha dostává dopis a tím ho donutí i v důchodu znovu vyšetřovat. Zvláště poté, co vrah plánuje ještě větší masakr…

Nahoru

Revival (2014)

Revival (2014)

Do malého novoanglického města před několika lety přijel kněz, který si získal obyvatele a stal se mentorem mladého chlapce. Při nehodě ale kněz přijde o celou rodinu a tak prokleje Boha. Po letech se znovu setká s chlapcem, který ale vyrostl a stal se z něj narkoman.

Nahoru

Finders Keepers (2015)

Finders Keepers [Právo nálezce] (2015)

Druhý díl volné trilogie s detektivem Billem Hodgesem (Pan Mercedes). Tentokrát zde hlavním zločincem je Morris Bellamy, velký fanoušek spisovatele Johna Rothsteina. Ten už přestal publikovat a začal se věnovat reklamě. Bellamy ho zabije získá rukopisy nevydaných knih…

Nahoru

End of Watch (2016)

End of Watch [Konec hlídky] (2016)

Poslední díl trilogie, kterou započala kniha Pan Mercedes. „Mercedesový vrah“ je sice ve vážném stavu v nemocnici, to ho ale nezastaví, aby své nové oběti pomocí herní konzole zhypnotizoval a donunil je spáchat sebevraždu…

Nahoru

Sleeping Beauties (2017)

Sleeping Beauties (2017)

Děj se odehrává ženské věznice ve městě Appalachian. Ve světě propukla szvláštní nemoc, která ženy každého věku ve spánku mění v krvelačná monstra. Ženy nechtějí usnout, muži se bojí a všude se šíří panika.

Nahoru

The Outsider (2018)

The Outsider (2018)

V městském parku se najde zhanobená mrtvola jedenáctiletého chlapce. Důkazy jednoznačně ukazují Terryho Maitlanda, který je ve městě Flint City učitel angličtiny a trenér Little League. Zdá se, že Maitland má alibi, tomu ale nevěří detektiv Ralph Anderson

Nahoru


Sbírky povídek

Night Shift (1978)

Night Shift (1978)

 

Nahoru

Different Seasons (1982)

Different Seasons [Čtyři roční doby] (1982)

 

Nahoru

Skeleton Crew (1985)

Skeleton Crew [Mlha] (1985)

 

Nahoru

Four Past Midnight (1990)

Four Past Midnight [Čtyři po půlnoci] (1990)

 

Nahoru

Nightmares & Dreamscapes (1993)

Nightmares & Dreamscapes (1993)

 

Nahoru

Hearts in Atlantis (1999)

Hearts in Atlantis [Srdce v Atlantidě] (1999)

 

Nahoru

Everything's Eventual (2002)

Everything's Eventual [Všechno je definitivní] (2002)

 

Nahoru

Just After Sunset (2008)

Just After Sunset [Za soumraku] (2008)

 

Nahoru

Stephen King Goes to the Movies (2009)

Stephen King Goes to the Movies [Stephen King jde do kina] (2009)

Kniha obsahuje pět povídek, které se staly předlohou pro filmové zpracování (1408, Děti kukuřice, Ničemní muži ve žlutých pláštích, Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, Šroťák). Sám autor Stephen King se v tomto díle podělil o své postřehy a názory k daným filmům.

Nahoru

Full Dark, No Stars (2010)

Full Dark, No Stars [Černočerná tma] (2010)

 

Nahoru

The Bazaar of Bad Dreams (2015)

The Bazaar of Bad Dreams [Bazar zlých snů] (2015)

 

Nahoru


Richard Bachman

Rage (1977)

Rage (1977)

Charlie Decker je student střední školy, který má problém s autoritami. Zabije svého učitele a zbytek třídy zajme jako rukojmí. Během toho jednoho nesnesitelně horkého odpoledne vysvětluje, co ho k tomu vedlo…

Nahoru

The Long Walk (1979)

The Long Walk [Dlouhý pochod] (1979)

Do americké nové soutěže nazvané Dlouhý pochod bylo vybráno celkem sto chlapců. Vítěz může mít cokoliv, co si bude přát a to do konce života. Pravidla jsou jednoduchá. Nikdo se nesmí odchýlit od dané trasy a zastavit se nebo zpomalit pod určitou rychlost. Jinak dotyčný dostane napomenutí a po třech výstrahách je zastřelen. Vyhrát může vyhrát (přežít) pouze jeden.

Nahoru

Roadwork (1981)

Roadwork [Srovnáno se zemí] (1981)

Barton Dawes kvůli výstavbě dálnice přijde o práci a dokonce i o střechu nad hlavou. Z klidného průměrného člověka se postupně stává psychopat, který to nenechá jen tak…

Nahoru

The Running Man (1982)

The Running Man [Běh o život] (1982)

Příběh se odehrává v roce 2025. Pro zábavu tu je jediný televizní kanál, který vysílá až bizarní soutěže. Ben Richards je vybrán do nejpopulárnější, čímž je Běh o život. Je vypuštěn do ulic Ameriky a po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci. Kvůli odměně milionu dolarů se Ben nezdráhá použít i ty nejbrutálnější prostředky, aby se pronásledovatelů zbavil.

Nahoru

Thinner (1984)

Thinner [Zhubni] (1984)

Billy Haleck je úspěšný právník, který trpí nadváhou. Jednoho dne přejede cikánku a její starý otec ho prokleje, když ho pohladí po tváři a řekne jediné slovo: „Zhubni.“ Od té doby jde Haleckova váha neúprosně dolů a zoufale se snaží najít způsob, jak kletbu zastavit.

Nahoru

The Bachman Books (1985)

The Bachman Books (1985)

Sbírka Kingových raných knih pod pseudonymem Richard Bachman. V úvodu autor také vysvěluje, proč začal vydávat knihy pod tímto jménem.

Nahoru

The Regulators (1996)

The Regulators [Strážci zákona] (1996)

Klid v Poplar Street ve městě Wentworth v Ohiu naruší červená dodávka na kopci. Brzy se rozjede a započne velký masakr…Jedná se doplnění Kingova románu Beznaděj.

Nahoru

Blaze (2007)

Blaze (2007)

Clayton Blaisdell, nazývaný Blaze, potká při útěku z chlapeckého ústavu kriminálníka George Rackleyho. Ten mu navrhne unést dítě z bohaté rodiny a žádat za něj výkupné. Podaří se mu to nakonec?

Nahoru

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a deset