Michael Myers

Napsal Amras (») 8. 12. 2018 v kategorii Výběr hororových postav, přečteno: 485×
myers-origins-myers-bw.jpg

Celým jménem Michael Audrey Myers se narodil 19. 10. 1957 Donaldu a Edith Myersovým v malém městečku Haddonfield v Illinois. Michael měl starší sestru Judith a o čtyři roky mladší Cynthii (ta byla později po smrti jejich rodičů při autonehodě adoptována a měla změněno jméno na Laurie Strode). O Halloweenu roku 1963 rodiče šli ven a řekli Judith, aby ohlídala tehdy šestiletého Michaela. Ta však měla doma domluvenou schůzku se svým přítelem a tak to naprosto ignorovala. Vůbec netušila, že ji Michael tajně přes okno sleduje. Po chvíli její přítel odešel a ona šla do pokoje. Michael si vzal z kuchyně velký nůž a šel po schodech nahoru do pokoje Judith. Cestou na zemi uviděl svou masku klauna a nasadil si ji. Poté vešel do pokoje a svou starší sestru ubodal k smrti. Vyšel z domu ven a tam se střetl se svými rodiči, kteří se zrovna vrátili. Po tomto incidentu byl Michael poslán do psychiatrické léčebny Smith's Grove Sanitarium v illinoiském okrese Warren County. Na starost ho dostal dr. Sam Loomis. Během pobytu v ústavu Michael nepromluvil ani slovo. Dr. Loomis ho popsal jako malého kluka bez emocí, svědomí a chápání, který nedokáže rozlišit mezi základními aspekty jako je život a smrt, dobro a zlo, atd. Dle doktorových slov Michaelovi oči byly ty nejtemnější, jaké kdy viděl a byl si jistý, že to jsou oči ďábla.
Po patnácti letech, 30. října 1978, měl být Michael převezen do jiného, lépe zabezpečeného ústavu. Michaelovi se ale předtím podaří dostat se ze svého pokoje a a osvobodí i několik dalších pacientů. Na místo dorazí dr. Loomis a chce zjistit, co se děje. Zmatku využije Myers, zaútočí na místní ošetřovatelku Marion Chambersovou a ukradne její auto. Cestou do Haddonfieldu zastaví kamion, zabije řidiče a vezme si jeho modrou pracovní kombinézu. Poté dojede do svého rodného města.
Následující den, o Halloweenu, uvidí na ulici svou sestru Laurie Strode s jejími dvěma kamarádkami a začne je sledovat. Později zamíří Myers do obchodu Nichol's Hardware Store, odkud si vezme bílou halloweenskou masku, provaz a nůž. Mezitím dr. Loomis, který se Michaela od jeho útěku snaží zastavit, dorazí do Haddonfieldu a varuje místního šerifa Leigh Bracketta před Myersem.
Michael Myers zabije kamarádky své sestry a vydá se přímo za ní domů. Té se ho naštěstí podaří bodnout do krku pletací jehlou. To však Michaela neodradilo. Když se Laurie už už loučila se životem, v tu chvíli se objevil dr. Loomis a šestkát střelil Michaela do hrudi. Ten následkem toho spadne z balkónu. Všichni předpokládají, že už je po něm. Když se však dr. Loomis šel dolů kouknout na tělo, Michael záhadně zmizel.

Myers mezitím zabije dva teenagery. V Haddonfieldu propukne chaos. Díky novinovým článkům Michael zjistí že v nemocnici Haddonfield Memorial Hospital leží zraněná Laurie Strode. Vydá se tedy za ní a tam nejprve zabije lékařský personál. Mezitím Marion Chambersová, ošetřovatelka z léčebny, odkud Michael utekl, řekne doktoru Loomisovi, že Laurie Strode je Myersova sestra. Tím pochopí, že Michael chce dokončit to, co před lety začal. Loomis tedy dorazí do nemocnice a zachrání Laurie. Společně se jim podaří vyhodit do vzduchu operační sál, kde zrovna byl Michael. Toho pohltily plameny a zcela uhořel. Tedy, ne tak docela...

Michael Myers byl v kómatu deset let. Popáleniny ale přežil. Jenže poté byl (opět) převážen do lépe střežené nemocnice, ale při převozu se mu podařilo zabít posádku sanitky. Michael se dozví, že jeho sestra zemřela, ale v Haddonfieldu žije její dcera Jamie Lloyd, Myersova neteř. Cestou do Haddonfieldu přepadne benzínovou stanici a od zaměstnanců získá novou kombinézu.
Malé Jamie Lloyd se mezitím zdají různé noční můry, kde je její strýc. Michael dorazí do rodného města a chystá se zabít Jamie. Tomu ale zabrání její nevlastní sestra Rachel, která srazí Michaela autem. Policie ho poté zastřelí a myslí si, že už je konečně po něm. Jenže to nebyla pravda. Jamie Lloyd totiž byla s Myersem telekineticky spojená. Michael opět přežil. Nyní je ve vězení, odkud ho ale osvobodí tajemný druidský kult a spolu s ním unese i malou Jamie. Cult of Thorn Michaela už od mala chránil a uctíval. Po šesti letech se Jamie narodilo dítě. To chce Michael zabít, ale Jamie ho schová a tak Myers zabije ji. O dítě se postaral Tommy Doyle, který přežil halloweenský masakr před 17 lety. Ví, že dítě bude v bezpečí jedině u doktora Loomise.

Po dvaceti letech si Myersova sestra Laurie Strode změnila jméno na Kerri Tate. Je ředitelkou soukromé školy Hillcrest Academy v Summer Glen v Californii. Ví, že se tam jeden den může objevit její bratr, ale modlí se, aby se to nestalo. Jenže ten po sestře neustále pátrá. A právě v den sedmnáctiletých narozenin jejího syna Johna do školy dorazí i Michael Myers. Laurie se odváží Michaelovi postavit a zabije ho setnutím hlavy. Jenže poté se zjistí, že to nebyl skutečný Michael Myers. Laurie se zhroutila a skončila v psychiatrické léčebně. Tam ji opět našel Michael a podařilo se mu ji zabít.
Poté se Michael Myers vydal do svého rodného domu. Narazil tam na tým filmařů reality show Dangertainment. Její účastníci mají za úkol strávit jednu noc v domě sériového vraha. Myers chce oživit svůj odkaz a většinu lidí zabije. Nakonec ale uhoří ve svém rodném domě. Jeho spálené tělo bylo převezeno do márnice...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a čtyři